Įdomūs bei linksmi video siužetai iš darželio gyvenimo:

Apsilankykite mūsų YOUTUBE kanale, prenumeruokite naujienas -
ir galėsite kartu su vaikučiais išgyventi jų patiriamus įspūdžius!

YOUTUBE kanalas

Naujienos

2017 PAŽINTINĖ IŠVYKA Į JĖRUBAIČIŲ SĄVARTYNĄ

Jerubaiciu savartyne 2          Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“ yra prisijungęs prie Gamtosauginių mokyklų tinklo, įkūręs aplinkosauginį komitetą, kasmet mini Žemės dieną, rengia atviras veiklas pedagogams, konferencijas bei parodas ekologijos ir atliekų rūšiavimo temomis. Nuo mažų dienų vaikai ir jų tėveliai yra įtraukti į teisingos, švarios aplinkos kūrimą ir jos saugojimą.


          Rugsėjo 21-22 dienomis buvo organizuota išvyka į Jėrubaičių sąvartyną, kur Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro specialistė Eglė Sakalauskaitė ne tik išsamiai supažindino su rūšiavimo ypatumais, bet ir perdirbimo bei daiktų prikėlimo antram gyvenimui galimybėmis.  Ji aprodė, kaip rūšiuojamos antrinės žaliavos, kaip jos smulkinamos, kokių dydžių ir kokių rūšių konteinerių stovi aikštelėse, į kuriuos rūšiuojamos įvairios atliekos, taip pat vandens valymo įrengimus.
          Vaikus nustebino didžiulis kalnas iš neperdirbamų atliekų. Daug įvairių įrengimų, technikos vaikai pamatė rūšiavimo fabrike ir žinoma kalną šiukšlių, kurios jau buvo perrūšiuotos: plastmasė, spalvotas metalas, stiklas, buitinės atliekos ir kt. Nelabai mažiesiems patiko  aplink tvyroję kvapai, raukė nosytes, bet buvo įdomu. Mūsų lopšelio – darželio bendruomenė mokosi ir pratinasi rūšiuoti, tačiau matydami rūšiuotojų sunkų darbą dar kartą įsitikinome, koks svarbus ir atsakingas darbas – rūšiuoti atliekas. Grįžome susimąstę ir įsitikinę, kad, pratindami vaikus rūšiuoti nuo mažens ir būdami jiems pavyzdžiu, atliekame svarbų ir naudingą darbą.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Loreta Čiuželienė